курінь імені Тараса Бульби
Україна, Львів
курінний - Тарас Коропась
зв'язковий - Юрій Гвоздович, ЛЧ
upu41@plast.org.ua
Про патрона...
[Завантажити оповідання М. Гоголя "ТАРАС БУЛЬБА"]
    Мабуть, кожен чув ім’я Тарас Бульба, він був шанованою людиною на Запорозькій Січі – тогочасному оплоті української вольності. Звичайно козаки поважали його за неабияку відвагу, хоробрість, справедливість, відкритість. Будучи добрим батьком, він дуже любив двох своїх синів: Андрія та Остапа. Але старий січовик не любив їх сліпо, а був вибагливи до них, намагаючись зробити з них справжніх захисників Батьківщини. Але доля з цим козаком зіграла фатальний жарт, його син Андрій до нестями закохався у полячку. Почуття було настільки сильне, що він навіть пішов на зраду Батьківщини. Це було страшним ударом для його батька. Тарас Бульба опинився у такому становищі: чи його син, чи рідна земля. Проте почуття палкої любові до Батьківщини було таке сильне, що січовик вирішує змити страшний позор сина його ж кров’ю, і він вбиває Андрія з словами „Я ж тебе породив, я ж тебе і вб’ю”. Тарасу Бульбі було дуже тяжко це пережити, але у нього залишився ще Остап, який перебрав найкращі батькові риси. Він був справжнім сином України і помер смертю незламного козака. Після страти поляками Остапа, Тарас Бульба також помер мучиницькою смертю від рук ворогів. Проте він не зрікся своєї ідеї та своїх принципів до останньої миті життя.

    Незважаючи на символічність Тараса Бульби, він є виразним втіленням глибинного менталітету української нації.

    Ми вважаємо, що його героїчний образ повинен бути для кожного ідеалом незламної волі та відданості своїй ідеї та Батьківщині. Саме така молодь потрібна нашій державі і, тому назва куреня, повністю відображає мету його членів.

Когут Остап
листопад 1993 року

* Читав „Правду прадідів далеких” Д. Донцова (автор інтегрального націоналізму,...), де він писав про опис козаків і зокрема повчання Бульби у творах М. Гоголя, а саме у повісті „Тарас Бульба”, дещо з прочитаного зацитую:

-    „Коли на пожарищах, віч-на-віч з грізними сусідами і вічною небезпекою, селилась вона і звикала дивитись їм просто в очі...”

-    „Їх завданням було воювати хоробро, боронити лицарську честь, стояти за віру Христову. А коли ні – „Хай краще пропадуть пропадом, щоб духу їх не було на світі””

-    Коли їх сила хвилювалась і вибухала, то не було це хвилювання легкодумного народу: хвилювались характери тяжкі і кріпкі, які не так хутко розгорялись та коли розгорялись то довго ховали в собі внутрішній жар.

* А ще мене дуже захопило, як він писав про братерство, а саме:

-    „Їх товариство – це було братерство особливого роду”

-    „Нема вузлів святіших за братерство. Батько любить свою дитину, мати любить свою дитину, дитина любить батька й матір. Але все це не те! Любить і звір свою дитину, та поріднитися спорідненням душі треба, а не крові! Це було єднання людей одного лицарського духа.”

-    „На смерть вони йшли з відкритими головали, з довгими чубами, відрощеними бородами. Ішли без боязні , не понуро, а з якоюсь пихою, гордістю: їх ноша з дорогого сукна позносилась і теліпалась подертими шматками; Вони не дивились на юрби, і не кланялись народові...”

Юрій Гвоздович
серпень 2005 року
Новини

13.05.12
СВ 2012
Читати цілу новину...

14.04.12
Курінний вишкіл практичного пластування 2012
Читати цілу новину...

26.03.12
Відвідини виставки пластових видань приуроченої 100-літтю Пласту та екскурсія музеєм Михайла Грушевського
Читати цілу новину...

07.03.12
МПШ 2012
Читати цілу новину...

29.04.11
День Пластової Присяги 2011
Читати цілу новину...

28.02.11
День Пластуна 20:11
Читати цілу новину...

10.12.10
у м. Славське Сколівського р-ну Львівської обл. Відбулась 17 Курінна Рада Бульб
Читати цілу новину...

01.12.10
Курінна рада 2010
Читати цілу новину...

14.07.10
Курінний табір 2010
Читати цілу новину...

19.05.10
КВПП
Читати цілу новину...

Усі новини...