курінь імені Тараса Бульби
Україна, Львів
курінний - Тарас Коропась
зв'язковий - Юрій Гвоздович, ЛЧ
upu41@plast.org.ua
Курінний табір 2010

14.07.2010

Додав: Святослав Курило

       

Звіт за курінний табір куреня ч.41 ім. Тараса Бульби

 

            В період з 3 по 13 липня 2010 року, поблизу села Поляни Яворівського району Львівської області, відбувався курінний виховно-вишкільний табір куреня  ч. 41 імені Тараса Бульби.

Організаторами заходу (проводом табору) були комендант – старший пластун-скоб Юрко Гвоздович (ЛЧ), заступник коменданта - старший пластун Назар Піх , бунчужний – пластун-розвідувач Святослав Курило, писар – пластун-учасник Олесь Петерко, інтендант – пластун-розвідувач Маркіян Брозь та господарник – пластун-прихильник Назар Манько.      

Учасники табору були поділені на чотири гуртки: «Реальні кабани», «Соколи»,  «Опришки» і «Південний парк ». «Реальних кабанів» очолили куратори Олег Філь (псевдо «Мольфар») та Олег Жовнір (псевдо «Гогі»), «Соколів» - Тарас Коропась (псевдо «Клюха»),  «Опришки» були підпорядковані Любомирові Вірту (псевдо «Нап»), а опіку над гуртком  «Південний парк» взяли Юрко Богуш (псевдо «Буряк») та  Роман  Кулак (псевдо «Синяк»).

            Основним завданням табору був вишкіл новобранців первинному мистецтву пластової справи, зокрема навичкам виживання в екстремальних ситуаціях без застосування благ цивілізації

 Ще  по дорозі  до місця таборування куреня в організаторів виникали побоювання, що цьогорічний табір буде не з легких, особливо важко прийдеться новобранцям. Адже, як тільки ми вибралися за місто, пішов проливний дощ, який не припинявся всю дорогу.  Шлях до місця таборування куреня  пролягав через поле та густий ліс та й  погода явно не сприяла подорожуючим - йти було надзвичайно важко,  під ногами була суцільна «каша», але ніхто з табору не знітився перед примхами природи. В пункт призначення ми прибули з деяким  запізненням, але чітка організація і бойовий дух учасників табору дозволили нам ще до сутінків, хоча і під проливним дощем, розгорнути табір ( наметове містечко ).

Після розтаборування та смачної вечері, яку зварили на вогні наші кухарі, виставивши стійку, учасники, виснажені важкою дорогою, заснули. Не спали тільки стійкові та провід табору, який складав розпорядок наступного дня та план дій у непередбачуваних ситуаціях .

За чисельністю наш курінь виріс і це  збільшило продуктивність праці куреня. На таборі юнаки зі старших гуртків допомагали новобранцям освоювати ази пластунського мистецтва,  розвивати потрібні навички та  дізнаватись багато нового - набувати потрібний досвід.  Багато змін видніється в характерах юнаків по закінченню табору: вони стали мужніші, мудріші і вправніші. За час проведення табору зусиллями хлопців було зведено багато таборових споруд які вражали розмірами. Брама табору, вперше за роки проведення таборів, мала нестандартний вигляд,  а обличчя нашого патрона - Тараса Бульби вражало своєю строгістю. Крім того була зведена триповерхова  вежа,   в середині якої зміг поміститися весь наш курінь.

Всі учасники табору максимально викладались, але, нажаль, не всім такі випробування були до снаги.  Вже на третій день, з різних причин, кілька юнаків з нашого куреня виявили бажання поїхати додому, лави учасників табору почали рідшати.  До кінця табору залишились найвитриваліші – 18 .

Але не все  складалося так погано, вже на шостий день  виглянуло сонце і своїм яскравим промінням «розбудило» учасників – почався новий етап в житті табору. Проводом табору було організовано та проведено міжгуртковий чемпіонат з футболу, карпатського футболу, а також різних видів змагань та ігор.  Найцікавішою виявилася гра "Стійковий", учасники якої  набралися досвіду в нападі та захисті табору. Неодноразово організовувались нічні алярми,  в процесі яких учасники табору згуртовуються, дисциплінуються і додають у спритності. Впродовж табору кілька наших юнаків закінчили здачу першої та другої проб в результаті чого їм було присвоєно ступені «учасників» та «розвідувачів». Закінчився табір великою прощальною ватрою, яка була  грандіозно великою і всі ми, від співів при ній, отримали величезне задоволення та заряд бадьорості до наступного нашого збору .

 Цей табір став незабутнім у житті нашого куреня і загалом у великій пластовій грі, але найбільше вражень з нього винесли юнаки, які вперше приймали участь у таких змагах і дійшли до завершального їх етапу.

 

 

Автор: Курило Святослав

 

 

Новини

13.05.12
СВ 2012
Читати цілу новину...

14.04.12
Курінний вишкіл практичного пластування 2012
Читати цілу новину...

26.03.12
Відвідини виставки пластових видань приуроченої 100-літтю Пласту та екскурсія музеєм Михайла Грушевського
Читати цілу новину...

07.03.12
МПШ 2012
Читати цілу новину...

29.04.11
День Пластової Присяги 2011
Читати цілу новину...

28.02.11
День Пластуна 20:11
Читати цілу новину...

10.12.10
у м. Славське Сколівського р-ну Львівської обл. Відбулась 17 Курінна Рада Бульб
Читати цілу новину...

01.12.10
Курінна рада 2010
Читати цілу новину...

14.07.10
Курінний табір 2010
Читати цілу новину...

19.05.10
КВПП
Читати цілу новину...

Усі новини...